حرکت دانشگاهیان در مسیر اباعبدلله برکات فراوان دارد

​آیت الله_علوی_گرگانی با اشاره به برگزاری #سومین_سوگواره_ملی_اربعین_دانشگاهیان عنوان کرد: برگزاری این سوگواره و تولید آثار در بخش های مختلف از قبیل نثر، شعر، مقاله و … و جمع‌آوری آن زیر نظر دانشگاهیان دارای آثار و برکات فراوان و نشان دهنده ارادت دانشگاهیان به ساحت اباعبدلله است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه قم، آیت الله علوی گرگانی شامگاه گذشته سه شنبه 26 شهریورماه در دیدار رئیس و مسئولین فرهنگی دانشگاه قم و رونمایی از پوستر سومین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان، ضمن قدردانی از متصدیان برگزاری سوگواره عنوان کرد: خوشا به سعادت آنکه جزء متمسکین به ولایت بوده و دستش از دامان اهل بیت(ع) جدا نباشد.
این مرجع تقلید ادامه داد: امروز ایران اسلامی کشوری ولایی و زیر سایه ولایت اهل بیت(ع) است، که ما هرچه داریم از برکت وجود این ذوات مقدس داریم.
وی با بیان اینکه جا دارد برای سیدالشهدا بیش از این تلاش کنیم و هرکس به اندازه وسعش در این مسیر قدم بردارد، گفت: برگزاری این سوگواره و تولید آثار در بخش های مختلف از قبیل نثر، شعر، مقاله و … و جمع‌آوری آن زیر نظر دانشگاهیان دارای آثار و برکات فراوان و نشان دهنده ارادت دانشگاهیان به ساحت اباعبدلله است.
آیت الله علوی گرگانی با تصریح بر اینکه جادارد هرچه می توانیم در مسیر اباعبدلله خدمت کنیم، اظهار کرد: با توجه به بیان شیخ شوشتری که می فرمودند کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا یعنی هر سرزمینی که در آن پرچمی به نام امام حسین(ع) بلند شود به نام سیدالشهدا(ع) است.
وی در پایان تاکید کرد: نسل جوان دانشگاهی که مایه افتخار کشور هستند جا دارد برای مولایشان هرچه بیشتر تلاش کند.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر دیرباز رئیس دانشگاه قم با معرفی اجمالی دانشگاه قم عنوان کرد: در این دانشگاه که از ابتدا تحت اشراف جامعه مدرسین راه‌اندازی شده است، سعی بر این است که به مبانی اسلامی، اهداف انقلاب و منویات ائمه اطهار (ع) نزدیک تر عمل شود.
وی برگزاری سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان را در همین راستا برشمرد و افزود: این سوگواره با بعد معنوی و مذهبی قوی که دارد متناسب با روند حرکتی دانشگاه قم بوده و امیدواریم فعالیتی سودمند و سبب ارتقاء درک معارف اهل بیت(ع) در جامعه باشد.
#سوگواره_ملی_اربعین_دانشگاهیان از۳سال گذشته توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و میزبانی یکی از دانشگاهها برگزار می شود که در سال جاری به میزبانی دانشگاه قم برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *