امام زمان (علیه السلام) در کلام امام حسین (علیه السلام)

🥀امام حسین(علیه السلام) که به عنوان یکی از مصلحان بزرگ الهی با جنبش خود، گامی بزرگ برای تحقق دولت عدالت گستر برداشته است، به مسئله مهدویت و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) توجه خاص داشته است؛ زیرا آن حضرت نهضت خویش را بستری برای تحقق دولت آرمانی مهدوی می‌داند.

☑️اکنون به نمونه هایی از سخنان ایشان حول محور موضوعات مهدوی می پردازیم:

۱.معرفی امام زمان علیه السلام:

امام حسین(علیه السلام) می‌فرماید:
امامان دوازده نفرند به شمار نقبای بنی اسرائیل، نه نفر آنان از فرزندان من هستند و آخرین آنان قائم آل محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) است.
به یقین از رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) شنیدم می‌فرمود:
بر شما بشارت باد! بر شما بشارت باد! بر شما بشارت باد!
همانا مثل اهل بیت من هم چون باغی است که هر سال گروهی از آن بهره می‌گیرند و سیر می‌شوند
تا آخرین آنان برای مردمی ظهور کند که دریای جمعیتشان از همه گسترده تر و عمق و سعه فهم و درکشان از همه ژرف تر و پرشاخه تر و از میوه چینی از وجود امام عصرشان از همه خوش چین تر خواهند بود.

۲.جایگاه امام زمان علیه السلام:
آن حضرت در روایتی در موردجایگاه و مقام امام زمان (علیه السلام) توضیح می‌دهد که همه اهل بیت(علیهم السلام) در فضیلت و منزلت و مقام نوری در نزد خداوند برابرند،(ص 732) و می فرمایند : اگر زمان او را ادراک کنم در تمام عمرم به او خدمت خواهم کرد.(ص 733)

۳.هدف امام زمان علیه السلام:
آن حضرت(علیه السلام) می‌فرمایند:
آن که زمین را پر از عدل خواهد کرد، همان گونه که از ظلم و بی‌عدالتی پر گشته باشد. (ص732)
در عصر آن حضرت(عجل الله تعالی فرجه الشریف)در نهایت هدف والای همه پیامبران که ایجاد جامعه عدالت محور بود تحقق می‌یابد و عدالت مشهود چنان همه جهان را دربر می‌گیرد که دیگر هیچ کس برای پرداخت دینار و درهم انفاقی خود جایی و یا کسی را پیدا نمی‌کند. (ص733)

۴.آخرالزمان:
ایشان می فرمایند: این دوره سخت غیبت است که تنها شماری اهل ایمان و اهل ولایت حقانی، بر باور مهدوی باقی می‌مانند (ص738) و بسیاری از مردم از دین برمی گردند و به تکذیب دیگران می‌پردازند و به اذیت و آزار اهل ولایت اقدام می‌کنند و تنها صابران هستند که از این اذیت و آزار ایمن می‌مانند و بر باور خویش تاکید می‌ورزند (ص739) در حقیقت جهادی که اهل ولایت در عصر غیبت می‌کنند، جهاد با اهل تکذیب است.

📓کتاب فرهنگ جامع سخنان امام حسین(علیه السلام)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *